Historie festivalu

Ahoj kamarádi, přátelé country, folku, bluegrassu - no zkrátka dobré muziky. Tyto stránky, jak jistě správně tušíte, jsou věnovány našem festivalu Country na kolejích v Chřenovicích u Ledče nad Sázavou.

Jak jistě mnozí z vás již vědí, festival vznikl vlastně ze sázky mezi mnou a Raskenem. Vsadil jsem se o bednu medoviny, že není možný udělat festival na nádraží a tak slovo dalo slovo a Rasken se jal hledat nádraží. Po mnoha projetých kilometrech vlakem, ba i na kole Rasken našel svůj vysněný cíl tady u Sázavy - Chřenovice nádraží. Jaká to pro mě byla šokující zpráva, když mi Rasken volal - "Tučňáku mám nádraží a příští měsíc tam děláme festival, tak se snaž a sežen kapely".

No, tak to rozhodí i takového pohodáře jako jsem já, mám zaděláno na další průser, no uvidíme. A dál to asi znáte, po spoustě problémů ze začátků (neměli jsme peníze, zkušenosti, vlastně vůbec nic) jsem šel pořádat festival. Vzal jsem telefon a zavolal pár kamarádům z kapel Detto, Kšandi, Kabinet, BKB, jestli do toho půjdou s náma - a první ročník byl na světě.

Po určitých letech jsem byl nucen založit sdružení Tramping Posázaví o.s., pod jehož hlavičkou se festival pořádá. A tak šly roky dál a dál a já tu najednou stojím před úkolem uspořádat již 14.ročník - tak to bych nikdy neřek, že to zvládnem. Samozřejmě festival nejde pořádat bez podpory kamarádů, kteří zde pro vás nechávaj kus svého srdce, umu, potu a ba i krve a kteří mě v tomto šílenství podorují. Tak přátelé, kamarádi, muzikanti - tímto vám chci aspoň ještě jednou poděkovat za pomoc, za podporu a trpělivost se mnou. Zkrátka kamarádi ... Umí!!! ...

Pro zajímavost uvedu výčet kapel které za ta léta naším festivalem prošli: BkB, Detto, Bezdobra, Wyrton, Imperial,Tempo di vlak, Stráníci, Nawostro, Staří sysli, Modrý pondělí, Elixír, Sakum prdum, Dlouhé pražce, Pražce, Veget, Malý Henry, Appallosa, Lístek, Epydemye, Zatůlaní, Hana Lounová, Rusty strings, Fortel, Modrý gabriolet, Kšandy, Mirasův kartáč, Jen tak tak, Měsíční údolí, Udk, Šance, Pikot i kot, KoYoTi, Qjeten, Duo tornádo, KPZ, Country Colaps, Paleta, Apple, Spolektiv,S abina Uxová, Horizont, Hřích - no a pokud jsem na někoho zapomněl, tak ať se nezlobí a nahlásí se, určitě ho na seznam doplníme ;-)

A ted už plnou silou (parou) na ten další ročník!

Ahoj Tučňák (Radek Ujčík)